نمایشگر شما برای نمایش سایت نغمه ماندگار مناسب نیست، لطفا از نمایشگر بزرگتری استفاده کنید

انجمن نغمه ماندگار
اولین نشست تخصصی تار و سه تار اولین نشست تخصصی تار و سه تار
انجمن نغمه ماندگار

اولین نشست تخصصی تار و سه تار

اولین نشست تخصصی تار و سه تار

سلسله نشست های تخصصی ساز با هدف گرد هم آمدن مدرسین و هنرمندان فعال یک ساز به جهت گفتگو و دانش افزایی تخصصی، طرح و اجرا می شوند.

اولین نشست تخصصی تار و سه تار انجمن نغمه ماندگار در ساعت 18:28 جمعه 6 مرداد ماه 1396 در محل تالار استاد ایرج بسطامی با حضور جمعی از اهالی موسیقی و علاقه مندان به ساز تار و سه تار با همراهی جمعی از مدرسین و نوازندگان ساز تار و سه تار کرمان برگزارشد.

محسن فتحی در ابتدای برنامه نحوه مضراب زدن در ردیف نوازی اصیل ایرانی را با ارائه چند نمونه صوتی و تصویری شرح و پس از آن امیر صفایی مقدم مکاتب تار نوازی ایران را معرفی نمود.

در ادامه برنامه امین معینی راد به شرح و توضیح راجع به خلاقیت در نوازندگی با استفاده از کوک ساز، کوک­ های رایج و غیر رایج تار و سه تار و مبحث راست کوک و چپ کوک پرداخت. همچنین مهرداد فرحبخش با معرفی ساز سه تار، تاریخچه و سیر تحولات شیوه نوازندگی اساتید سه تار نوازی ایران از قاجار تا کنون با ارائه توضیحات، پخش نمونه ها و اجرای قطعاتی، بیان نمود.

در پایان برنامه به عنوان حسن ختام، مهرداد فرحبخش، مهدی نگارستانی، محسن فتحی نوازندگان سه تار و امین معینی راد و امیر صفایی مقدم نوازندگان تار، قطعه ای را به صورت گروهی اجرا کردند.

دیدگاه‌ها

تاکنون دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه