نمایشگر شما برای نمایش سایت نغمه ماندگار مناسب نیست، لطفا از نمایشگر بزرگتری استفاده کنید

انجمن نغمه ماندگار
بزرگذاشت استاد عطاالله مشرف زاده بزرگذاشت استاد عطاالله مشرف زاده
انجمن نغمه ماندگار

بزرگذاشت استاد عطاالله مشرف زاده

بزرگذاشت استاد عطاالله مشرف زاده

بزرگداشت عطاءالله مشرف زاده در ساعت 15 الی 17 جمعه 22 دی ماه 1396 در محل تالار استاد ایرج بسطامی با مشارکت انجمن موسیقی استان کرمان و همراهی جمعی از شاگردان و یاران استاد به یاد ایشان با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.

در این برنامه پس از خوشامد گویی و تسلیت توسط ریحانه بلوچ مجری برنامه و حاضرین لحظاتی را جهت ادای احترام و به پاس یک عمر فعالیت­ های هنری و آموزشی استاد عطاء الله مشرف­ زاده قیام و سکوت کردند.

گروه تنبور مولانا متشکل از احسان مداین، محمد کاظمی، علیرضا قادری، مهدی عطار زاده، اتابک نظری، بهراد غیاثی نوازندگان تنبور، امید مقیمی نژاد (نوازنده دیوان)، نیما فرخی (نوازنده بربت)، امیر حسین منشادی نژاد (نوازنده دف)، امین قربانی (نوازنده ساز­های کوبه ای)، امید سلیمانی (خواننده) و به سرپرستی احسان قربانی به اجرا پرداخت.

پس از آن گروه سماع متشکل از امین قربانی، اتابک نظری، رضا بهارستانی، احسان قربانی، امیر حسین منشادی نژاد، احسان رحمانی نژاد نوازندگان دف، علیرضا زرنگی پور (نوازنده تمبک) و پوریا حسینی نژاد نوازنده ضرب زورخانه­ ای، خواننده و سرپرست گروه قطعاتی را اجرا نمودند. در ادامه گروه تمبک نوازن متشکل از جمعی از نوازندگان این ساز از نسل های مختلف؛ آرمین کاویانی، امید مقیمی نژاد، مجتبی افهمی، مازیار جابری نسب، صالح شیخ بهایی، شهروز شعاعی و علیرضا عرفانی نیز قطعاتی را به یاد استاد مشرف زاده اجرا کردند.

پس از ایراد سخنرانی توسط دکتر پیروز ارجمند و بیان خاطراتی از کلاس استاد مشرف زاده و مروری بر جامعه شناسی موسیقی کرمان در دهه ­های اخیر و نقش هم نسلان مشرف­ زاده در حفظ و اشاعه موسیقی، موسیقی ایرانی توسط امیر صفایی مقدم (نوازنده سه تار)، شهروز شعاعی (نوازنده تمبک) و محمدرضا کربلایی (خواننده) اجرا شد.

در پایان برنامه، استاد سعادت ارجمند در مورد زندگی و خصوصیت­ های اخلاقی استاد مشرف زاده بخصوص روحیه مثبت و خندان بودن همیشگی ایشان سخن گفت و پس از آن استاد حمید ایلاقی با ذکر خاطراتی از ایشان، با خواندن شعری این بزرگداشت را به پایان رساند.

دیدگاه‌ها

تاکنون دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه