نمایشگر شما برای نمایش سایت نغمه ماندگار مناسب نیست، لطفا از نمایشگر بزرگتری استفاده کنید

انجمن نغمه ماندگار
شب ساز: دومین شب تار و سه تار شب ساز: دومین شب تار و سه تار
انجمن نغمه ماندگار

شب ساز: دومین شب تار و سه تار

شب ساز: دومین شب تار و سه تار

شب های ساز با هدف ایجاد فضای اجرای موسیقی پیرامون یک یا چند ساز با حضور مدرسین و نوازندگان مطرح استانی و کشوری در راستای معرفی تخصصی شیوه های مختلف نوازندگی و اجرای تکنیک های نوازندگی آن ساز با تأکید بر جنبه اصالت هنری، طرح و اجرا می شوند.

دومین شب تار و سه تار درساعت 20:20 شامگاه جمعه چهارم مرداد ماه 1398 در محل آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این برنامه، جبار رحمانی (نوازنده تار) به بداهه نوازی در آواز ابوعطا با الهام از آثار اساتید جلیل شهناز، فرهنگ شریف و منوچهر امیرحشمتی پرداخت و رضا آفرینش (نوازنده سه تار) پیش درآمد اصفهان، غم هجر و تشویش (آثاری از رضا آفرینش) را اجرا نمود.

در بخشی دوم برنامه، سینا نجم الدینی (نوازنده تار) درآمد و مقدمه شب تار، چکاوک، بیداد و ضربی بیداد، محلی دزفولی، عشاق و گذری به شور، بختیاری و فرود به همایون و چهارمضراب را اجرا و در آخر امیر صفایی مقدم (نوازنده تار) به اجرای دو ضربی دشتی (اثر استاد غلامحسین بیگجه خانی)، بداهه پردازی در آواز دشتی، چهار مضراب دشتی و رنگ دشتی (اثر استاد غلامحسین بیگجه خانی) پرداخت.

در پایان این برنامه نوازندگان این اجرا با همراهی نوازنده پیشکسوت تار و سه تار کرمان استاد عباس منشی زاده بر روی صحنه حاضر شدند.

 

 

دیدگاه‌ها

تاکنون دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه