نمایشگر شما برای نمایش سایت نغمه ماندگار مناسب نیست، لطفا از نمایشگر بزرگتری استفاده کنید

انجمن نغمه ماندگار
شب فرهنگ و هنر شب فرهنگ و هنر
انجمن نغمه ماندگار

شب فرهنگ و هنر

شب فرهنگ و هنر

شب فرهنگ و هنر انجمن نغمه ماندگار در ساعت 20:20 شامگاه جمعه 24 آبان ماه 1398 در محل آمفی تئاتر کانون پرورش فکری برگزار شد.

 در ابتدای برنامه با دعوت مجری برنامه، نیلوفر قاضی زاده؛ استاد حمید ایلاقی به روی صحنه آمده و با کلام و خواندن اشعاری از خود شب فرهنگ و هنر را آغاز کردند. اولین اجرای موسیقی این برنامه تک نوازی پیانو توسط مینا وهابی با نواختن پرلود و فوگ اثر یوهان سباستین باخ صورت گرفت و در ادامه قطعه عاشقانه اثر محمد سریر از آلبوم جلوه های ماندگار استاد محمد نوری توسط امید عبدالکریمی (خواننده) با همراهی مینا وهابی (نوازنده پیانو) به اجرا درآمد. در ادامه پویا بنی اسدی (نوازنده ویُلن) و امید مقیمی نژاد (نوازنده تُمبک) قطعاتی را در دستگاه چهارگاه، گوشه زابل و مخالف براساس تکنوازی استاد پرویز یاحقی اجرا نمودند.

دبیر انجمن، کریم الدین نظام زاده ضمن اعلام آغاز به فعالیت سایت انجمن نغمه ماندگار به عنوان حرکتی مؤثر در راستای فرهنگ ثبت و مستند سازی فعالیت ها و رخدادهای هنری و در پی آن مکتوب کردن تاریخ فرهنگ و هنر؛ از همکاران فعال در این پروژه به ویژه روزبه شفیعی (برنامه نویس سایت) و رضوان فهیمی (طراح و مدیر پروژه) مراتب سپاس را اعلام نمود. نظام زاده با تأکید بر تمدید سومین مجوز نغمه ماندگار در سال 1394 با محوریت هنری-ادبی؛ آغاز فعالیت گروه عکاسی انجمن به مدیریت مژده مؤذن زاده را اعلام کرد و نیز اظهار داشت با توجه به گسترش فعالیت نغمه ماندگار سه نفر از فعالین متخصصین حوزه های موسیقی جهانی، عکاسی و گردشگری به جمع مشاوران تخصصی دبیر طی احکامی اضافه خواهند شد.

در ادامه طی آیینی با حضور کریم الدین نظام زاده (دبیر انجمن)، امیر صفایی مقدم (به نمایندگی مشاوران انجمن) و مهدی حمزه پور (مدیریت اجتماعی و گردشگری شهرداری کرمان) بر روی صحنه، لوح سپاسی به روزبه شفیعی برنامه نویس سایت انجمن به پاس تلاش های بی دریغشان اهدا گردید و پس از آن حکم مدیریت گروه عکاسی به مژده مؤدن زاده و احکام مشاورین؛ محمد خضری مقدم (مشاور دبیر در حوزه عکاسی)، مصطفی طالب زاده (مشاور دبیر در حوزه موسیقی جهانی) و محمد خلیلی زاده ماهانی (مشاور دبیر در حوزه گردشگری) تقدیم ایشان گردید.

پس از آن طی سخنرانی، مژده مؤذن زاده با بیان رسالت عکاسی به عنوان یکی از فراگیرترین رسانه ها که از سال ها پیش مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است، تأکید نمود که حضور و فعالیت در انجمن نغمه ماندگار منحصر به فرد و مسئول نیست  بلکه اهداف و فعالیت ها در انجمن نغمه ماندگار بر پایه کارگروهی است و انجمن موقعیتی است که ایده ها، طرح ها و آثار می توانند در آن به نمایش درآیند. لازمه حیات و ادامه فعالیت انجمن، در گرو اجرا و برنامه های اصولی و پایه ای به همراه بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت، شناخت و بررسی نیازهای شهر در فضای تخصص محور و در کنار سایر متخصصین، نهادها و سازمان های فرهنگی هنری و جامعه دانشگاهی است.

همچنین دکتر محمد خضری مقدم (مشاور دبیر در حوزه عکاسی)، ضمن ابراز خرسندی از آغاز به فعالیت گروه عکاسی انجمن، با مدیریت مژده مؤدن زاده بیان نمود هنر عکاسی سهل الوصول ترین هنر برای مردم است؛ در چنین وضعیتی جایگاه عکاسی در کرمان و ایران نسبت به عکاسی حرفه ای دنیا اختلاف زیادی دارد و همچنین در خصوص وضعیت هنر عکاسی در شهر کرمان بیان نمود که متاسفانه نهادهای دولتی هیچ حمایتی از این بخش نمی کنند و طی چند سال اخیر به علت وضعیت اقتصادی موجود ضربه بزرگی به هنر تجسمی و به طور خاص هنر عکاسی وارد شده است که این وضعیت با وجود انجمن هایی اینچنین می تواند بهبود پیدا کند.

در آخرین بخش از برنامه، پس از شعرخوانی دکتر حامد حسینخانی، اجرای موسیقی توسط جواد مدواری (نوازنده سه تار) و خسرو مدواری (نوازنده تُمبک) انجام شد.

 

دیدگاه‌ها

تاکنون دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه